• Polski
 • English

Słońce czyni cuda!

wtorek, Luty 2, 2016

Jak już większość z Was wie, parę miesięcy temu miałam ogromny problem z łuszczycą. W najgorszym momencie choroby, zaatakowała mi ok. 70% twarzy. Wszystko na szczęście wróciło do normy, ale na początku roku znowu zaatakowała, tym razem dłoń. Zaczęło się tradycyjnie malutką plamką, która każdego dnia zwiększała swój zasięg.

Zrobiłam spontaniczne zdjęcie dłoni na samym początku wakacji. Pomyślałam: „Może rzeczywiście słońce jakkolwiek pomoże, zrobię zdjęcie by porównać stan skóry po powrocie”. Nie nastawiałam się w żaden sposób, nie zakładałam cudów. Do głowy mi wtedy nie przyszło, że tą brzydką spontaniczną fotkę będę pokazywała Wam, ale cóż… innej nie mam :-)

Każdego dnia wystawiałam ciało na cudne słońce – delikatnie, używając filtru 50+. I jak się okazało, 32 C zrobiły swoje… po 8 dniach, po łuszczycowym ognisku zapalnym została tylko blizna.

Słońce jest źródłem życia! Nie trzeba do tego żadnych dowodów naukowych. Każdy z nas doświadcza spadku nastroju w okresie jesienno zimowym, a z kolei wiosną wstępują w nas nowe pokłady energii.
By czuć się zdrowo, dobrze spać, mieć dobry nastrój – potrzebujemy m.in. witaminy D3, która jest produkowana pod wpływem słońca!

Tak więc WIOSNO – czekamy na Ciebie :-)

Zrzut ekranu 2016-02-02 o 17.35.38

9 Odpowiedzi
 • agata
  Luty 2, 2016

  OJ NIE ZAWSZE, mnie po takich egzotycznych wyjazdach objawiło się uczulenie na słońce. Dopiero po 20 latach życia objawiło się gdzieś nad Morzem Śródziemnym, a teraz (w ciągu tych 5 lat) za każdym razem jest coraz gorzej :) więc ja na odwrót – zaczynam go unikać 😉

  Odpowiedz
  • Anna
   Luty 3, 2016

   Agata a jak Ty sobie radzisz? Stosujesz jakieś specjalne kosmetyki? Ja mam bardzo wrażliwą skórę i tak naprawdę zostalo mi mydło i kosmetyki marki Biały Jeleń – one jako jedyne nie uczulaja mnie. Kuszą na półkach te w slicznych pudeleczkach ale twarz ich nie toleruje 😕

   Odpowiedz
   • Lady Petite
    Luty 3, 2016

    Ja też jestem fanką Białego Jelenia 😉

    Odpowiedz
    • Anna
     Luty 3, 2016

     Biały Jeleń niezastąpiony ☺

     Odpowiedz
  • Lady Petite
   Luty 3, 2016

   ojej to trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze. Moja skóra, jak już zauważyłam, kocha słońce! co zresztą widać po zdjęciu…

   Odpowiedz
 • Anna
  Luty 3, 2016

  Cieszę się, że udało Ci się uporać z tym problem. Oby już nie wrócił. Zdrówka 😊

  Odpowiedz
  • Lady Petite
   Luty 3, 2016

   Dziękuję :*

   Odpowiedz
 • Ania
  Luty 3, 2016

  Moja skóra reaguje identycznie jak twoja. Słońce to wybawienie :) Czy stosujesz jakąś dietę odpowiednią ? Pozdrawiam Ania

  Odpowiedz
  • Lady Petite
   Luty 3, 2016

   Same Anulki tu u mnie, jak miło! :-)
   Anusia, wykluczyłam już dawno temu chemię, gluten, staram się jeść „czysto”. Bez zbędnego przetwarzania produktów. Wprowadziłam sporo zamienników w swojej kuchni i powiem Ci, że nie brakuje mi dawnych produktów.
   A Twoja dietka?

   Odpowiedz

Co myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *