• Polski
  • English

Czy potrafisz być TU i TERAZ? Recenzja „Dziennika uważności”

środa, Kwiecień 27, 2016

Dziś 27 kwietnia, czyli dzień premiery książki – wydanej w ramach Wydawnictwa Insignis – Corinne Sweet „Dziennik uważności”, stanowiącej esencję idei mindfulness.
Nie słyszeliście jeszcze czym jest ta idea? Mindfulness to uważność lub uważna obecność. To taki szczególny rodzaj uwagi. Uwagi, która jest skierowana na trwającą chwilę, świadoma i która nie osądza. Po co nam ta uważność? – zapytacie. W czym ta uważność ma pomóc? dowiedziono, że techniki idei mindfulness zmniejszają stres spowodowany wydarzeniami, chorobami, czy tempem życia. Pomagają zwiększyć zdolność do relaksowania się, radzić sobie ze zdenerwowaniem, napięciami, smutkiem, lękiem i depresją, rozwijać zdolność empatii i poprawić relacje z innymi oraz radzić sobie z problemami w związku.

„Dziennik uważności” to książka nieco inna niż wszystkie. Nie ma tu fabuły. Książka jest zbiorem sytuacji z życia codziennego każdego z nas, z jednoczesnym opisem ćwiczeń z techniki mindfulness, które pomogą nam radzić sobie w tymi sytuacjami. Któż z nas nie odczuwał gonitwy myśli, nie mógł z ich powodu spać, któż nie stał w korku denerwując się, nie stresował rozmową o pracę, nie stał w długiej kolejce, nie był spóźniony czy krytykowany? W „Dzienniku uważności” znajdujemy proste sposoby na radzenie sobie z tymi i mnóstwem innych zdarzen.

Na przepięknie ilustrowanych stronach dodatkowo znajdują się myśli znanych osobistości i wiele porad dotyczących osiągania skupienia i wewnętrznego spokoju – wszystko przedstawione w zwięzły sposób, a jednokolorowe ascetyczne ilustracje wprowadzają czytelnika w odpowiedni nastrój.

Książkę możecie kupić tutaj.

Jednocześnie z „Dziennikiem uważności” ukazała się „Kolorowanka uważności” – Emmy Farrarons – francuskiej ilustratorki i projektantki. Obrazki do kolorowania zostały przygotowane również wedle reguł mindfulness… jesteście ciekawi o co w tym chodzi? zajrzyjcie tutaj

FullSizeRender-20
FullSizeRender-19
FullSizeRender-23
FullSizeRender-22

Brak komentarzy.

Co myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *